Kalite Ayrıntıda Gizlidir

Paralelliğin birleştiği nokta sonsuzluktur.

Birbirlerine paralel taşlar ve arasında dönen, motor gömlekleri. Asla bozulmayan paralellik... Bu sistemle taşlanır BGS de motor gömlekleri. Gömleğin en önemli kısmı olan dış ölçülerine verdiğimiz önem kalitemizin ürünlerimize en güzel yansımasıdır.

Sadece dışı değil. Aynı zamanda motor gömleklerinin iç kısmı da hayati önem taşımaktadır. Ve Plato Honlama Teknolojisi. Motor üretici firmanın belirlediği toleranslarda yapılan mikron hassasiyetinde üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. BGS bilhassa ince gömleklerde yakaladığı ölçü mükemmelliği ile rakiplerinin ve ürünlerimizin nihai kullanıcılarının hep ilgisini çekmiştir.

Plato Honlama Nedir?

İçten yanmalı bir motorun silindir yüzey kalitesi motor verimini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu yüzeylere uygulanan son üretim yöntemi honlamadır. Bu işlem ile yüzeye geometrik doğruluk verilmekte ve istenen yüzey kalitesi oluşturulmaktadır. Amaç, düzgün bir yüzeyi ve yağlamaya yardımcı olacak mikro yağlama kanalları meydana getirmektir. Motorun ilk çalışması sırasında segman, honlama işlemi ile oluşturulan yüzey pürüzlerinin tepelerini aşındırır. Belli bir miktar aşınma olduktan sonra segman ve silindir yüzeyi arasında yeterli bir yağ filmi alanı meydana gelir. Özellikle dizel motorlarında uygulanan özel honlama taşları ve honlama fırçaları kullanarak plato honlama yöntemi ile aşındırma işlemi yapay olarak oluşturulmakta, böylece motor işletmeye alındığında bir alıştırma yani rodaj dönemi gerekmemekte ve ömrü uzamaktadır.

Üretim sırasında motor gömleği, uygulanan her işlemden sonra tek tek kontrol edilir. Toleranslar içerisinde olmayan hiçbir motor gömleği kalite kontrolden geçemez. Bu sistem kaliteli motor gömleği denildiğinde BGS markasının ön plana çıkmasındaki en önemli etkendir.

Konya Reklam Ajansı Medyavuz